27/09/2021

Jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego?

Jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego? Sprawdź aktualne w Twoim regionie oferty pracy na MOTEKO.PL W tym artykule dowiesz się o tym jakie wymagania stawiane są agentom, jak zarabiają agenci ubezpieczeniowy oraz na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego.


Jak można zostać agentem ubezpieczeniowym?

Jak w każdym zawodzie, tak i w tym przypadku istnieje szereg cech, które znacznie ułatwiają pracę na tym stanowisku, a także wpływają na to, ile zarabia agent ubezpieczeniowy. Umiejętność nawiązywania długotrwałych relacji jest kluczowa, ponieważ agent musi przekonywać do siebie klientów i sprawić, aby zostali lub zechcieli zawsze wrócić. Pozyskiwanie nowych klientów jest w tym zawodzie bardzo istotne. 

Wymagania pracodawców w tym przypadku to najczęściej wykształcenie minimum średnie, samodzielność, aktywność i wytrwałość, chęci rozwoju oraz umiejętność budowania relacji z klientem. 


Kim jest agent ubezpieczeniowy?

Praca jako agent ubezpieczeniowy może być bardzo ciekawa i na pewno jest często różnorodna. Stajemy się zaufaną osobą dla klientów i poznajemy ich historie życiowe co pozwala agentowi dopasować i przedstawiać potencjalne oferty ubezpieczeniowe. Takie oferty i potem umowy agent wystawia w specjalnym systemie informatycznym. Dalej pielęgnuje bazę danych klientów. Agent często bierze udział w szkoleniach i spotkaniach firmowych, aby być na bieżąco z ofertami i polityką zakładu ubezpieczeń. 

W tych czasach na pewno elastyczny czas pracy który agent kształtuje sobie sam. Dla dużej liczby agentów jest traktowana jako praca dodatkowa. 


Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Tak naprawdę to od Ciebie zależy na jakim poziomie będą Twoje zarobki. Jest to dość zróżnicowane i zależne od tego kiedy i ile pracujesz co automatycznie wpływa na wynagrodzenie, które składa się głównie z prowizji. Agenci otrzymują też dodatkowe premie za wzorcową obsługę klienta i ilość sprzedanych ubezpieczeń.

Pamiętaj, że zarobki agentów mogą, potencjalnie, z roku na rok rosnąć, o ile ich baza klientów rokrocznie rośnie.

 

Za co agenci cenią swoją pracę najbardziej?

  • Elastyczność pracy,
  • Pakiety prowizyjne na początku działalności,
  • Wynagrodzenie składające się z prowizji i premii, które często przy zakupie przedłużenia ubezpieczenia „wpadają” ponownie do Twojej kasy,
  • Benefity, w tym zniżki w sklepach,
  • Wsparcie od przełożonych,
  • Rozwój, czyli program wdrożenia,
  • Markę dla której pracują.


Ubezpieczenia odgrywają coraz to większą rolę w obecnych czasach, podczas gdy ryzyka, które nas otaczają zmieniają się i mają realny, istotny charakter. Pamiętaj, że praca w ubezpieczeniach to nic innego jak praca polegająca na handlowaniu ryzykiem. 

Jako agent – Twoim zadaniem jest uświadamianie klientów o ryzyku, które ponoszą i zaproponowaniu im rozwiązania, które to ryzyko ograniczy. 

 

Aktualne oferty

Obecnie w MOTEKO mamy wiele ofert pracy w ubezpieczeniach.

Sprawdź swoje miasto klikając w odpowiedni region:

1. Warszawa

2. Kraków

3. Poznań

4. Gdańsk

5. Rzeszów

6. Katowice

7. Częstochowa

8. Szczecin

9. Toruń

10. Wrocław

11. Białystok

12. Kielce

13. Lublin

14. Łódź

15. Olsztyn