21/04/2020

Zestawienie portali z ofertami pracy

Poszukujesz pracy ? Zastanawiasz się jak działać skutecznie i gdzie znaleźć najlepsze ogłoszenia? Przytłacza Cię mnogość wyszukiwarek pracy? W naszym artykule podpowiemy Ci jakie portale z ofertami pracy warto wykorzystać, aby znaleźć swoje wymarzone zatrudnienie.

portale-z-ofertami-pracy-2020

 

Pracuj.pl to jeden z najpopularniejszych portali z ofertami pracy w Polsce, swoją działalność rozpoczął w 2000 roku. Aktualna baza ofert pracy wynosi około 40000. Portal gromadzi około 6 milionów zarejestrowanych użytkowników. Poszukiwań ofert możemy dokonywać używając filtra, który segreguje ogłoszenia z uwzględnieniem lokalizacji, kategorii, stanowiska, rodzaju umowy. Dodatkowo możemy wybrać oferty, które są prowadzone jedynie zdalnie. Na uwagę zasługuje możliwość poszukiwania oferty pracy z uwzględnieniem kryteriów dotyczących wynagrodzenia. Portal umożliwia również skorzystanie z kreatora CV lub pobranie raportu dotyczącego zarobków w Twojej branży. Szczególnie polecany dla specjalistów wyższego szczebla.

 

Praca.pl to kolejny popularny portal z ogłoszeniami o pracę, aktywnie działa od 2004 roku. Aktualna baza ofert wynosi około 15000. Znajdziemy tu zarówno krajowe jak i zagraniczne oferty pracy z różnych branż i szczebli stanowiskowych. Portal umożliwia wyszukiwanie ofert z uwzględnieniem stanowiska, branży, lokalizacji (dodatkowo można zaznaczyć oferty zagraniczne), pochodzenia oferty (agencja pracy lub pracodawca). Dodatkowo w zakładce kariera i rozwój znajdziemy praktyczne porady, a za pomocą kalkulatora wynagrodzeń obliczymy nasze zarobki. Na uwagę zasługuje również możliwość wyszukania ofert pracy zdalnej.

 

InfoPraca.pl portal posiadający około 13000 ofert pracy. Interesującą propozycją jest podgląd bieżącego statusu aplikacji. Po dokonaniu rejestracji możemy obserwować czy nasza aplikacja dotarła, czy jest rozpatrywana, zaakceptowana lub odrzucona. Portal posiada krajowe i zagraniczne oferty pracy na stanowiskach różnego szczebla. Dodatkowo umożliwia skorzystanie z poradnika kariery, dzięki któremu możemy stworzyć profesjonalne CV i list motywacyjny, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zadbać o swój rozwój zawodowy.

 

Europa.jobs to jeden z najpopularniejszych portali z zagranicznymi ofertami pracy, w swojej bazie posiadają ponad 75000 ofert z całej Europy, z czego prawie 2700 ofert pochodzi z Polski. Oferty można filtrować ze względu na lokalizację, znajomość języka obcego, branżę, formę zatrudnienia. Godną uwagi opcją jest możliwość wykupienia aplikacji zarejestrowanych użytkowników, dzięki czemu pracodawca zwiększa swoje szanse na dotarcie do większej liczby kandydatów. Na portalu znajdziemy również przydatne informacje dotyczące rozliczania podatków, uznawania kwalifikacji w różnych krajach czy zasiłków lub przepisów prawa pracy.

 

Moteko.pl to tegoroczny nowy portal z ofertami pracy. Zawiera zarówno krajowe, jak również zagraniczne oferty pracy. Łączy usługi portalu ogłoszeniowego i firmy rekrutacyjnej, aktywnie promuje zarejestrowanych użytkowników i dopasowuje dla nich odpowiednie oferty. Ciekawym rozwiązaniem jest indywidualne podejście do każdego kandydata, który może liczyć na telefoniczne powiadomienie ze strony portalu o pojawiającej się możliwości zatrudnienia. Pracodawcom z kolei umożliwia skuteczne pozyskanie pracownika, wykorzystując przy tym wewnętrzną bazę kandydatów. Oferty możemy wyszukać wprowadzając stanowisko i lokalizację, a aplikację przesłać w uproszczonej formie za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo na stronie znajdziemy informacje jak stworzyć CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz przydatne wskazówki dla rekruterów.

 

Jobs.pl to jeden z najstarszych polskich portali z ofertami pracy. Aktualnie zawiera niespełna 5000 ogłoszeń krajowych i zagranicznych. Ogłoszenia posortowane są ze względu na stanowiska i lokalizacje. Dodatkowo znajdziemy tu informacje z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, porady dla kandydatów oraz pracodawców. Portal umożliwia również stworzenie profesjonalnego CV oraz wyszukanie kursów i szkoleń.

 

OLX.pl to portal ogłoszeniowy, który świetnie sprawdza się również jako portal z ogłoszeniami o pracę. W swojej bazie liczy niespełna 90000 ofert. Umożliwia poszukiwanie pracy ze względu na stanowisko, lokalizację, typ umowy, wymiar czasu pracy. Osobna sekcja ,, praca za granicą’’ pozwala na poszukiwanie ofert poza granicami kraju. Portal szczególnie polecany dla specjalistów niższego szczebla oraz pracowników fizycznych.